خدمات

 پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت مهندسی پرتوان هیرسا

نصب UPS و محصولات ديگر می بايست با رعايت استانداردهای بين المللی و اصول ايمنی انجام گردد. در اين راستا پرسنل بخش نصب وخدمات پس از فروش، خدمات ذيل را ارائه می دهند:

  • کارشناسی و بازدید حضوری ازمحل
  • بررسی کابل کشی قبلی موجود در محل مشتری جهت اطمینان از مناسب بودن کابل ها
  • بازدید و ارائه پیشنهاد جهت اجرای کابل کشی ورودی و خروجی دستگاه
  • تحویل، نصب و راه اندازی دستگاه توسط کارشناسان مجرب واحد پشتیبانی

گارانتی و خدمات پس از فروش:

کلیه محصولات این شرکت از یکسال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش هیرسا برخوردار می باشند. واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش به محض اعلام خرابی در سامانه از جانب مشتری با تشکیل پرونده و ثبت ایراد، اقدام به پیگیری تلفنی و حضوری می نماید. البته به دلیل تجهیز کلیه یو پی اس های Riello & Hirsa به نمایشگرهای LCD و مدارات حفاظتی کامل، عیب یابی تلفنی با پرسش های اولیه امکان پذیر بوده و در اغلب موارد منجر به مراجعه حضوری نمی گردد. بدیهی است در صورت عدم رفع اشکال، کارشناسان این واحد با مراجعه حضوری در کوتاهترین زمان به محل مشتری، اقدامات لازم جهت تعمیر و رفع عیب را انجام خواهند داد.
شرکت هیرسا با آموزش نمایندگان مجرب در استان های مختلف، نیازهای مشتریان خارج از تهران و در سطح کشور را نیز مرتفع می نماید. دراين راستا شرکت هیرسا اقدام به عقد قراردادهای پشتیبانی ادواری پس از اتمام دوران گارانتی با فرمتهای متفاوت می نماید. همچنین واحد پشتیبانی و خدمات شرکت هیرسا با بهره گیری از مهندسین و کارشناسان مجرب آمادگی خود را جهت تعمیرات و خدمات انواع یو پی اس های تولید داخل و خارج اعلام می دارد.

 

ژانویه 14, 2018